מה דגים אוכלים

מי שמחזיק בביתו דגי נוי נזקק גם לאוכל לדגים. גידול נוי הוא תחביב נהדר. ישנם סוגים שונים של דגי נוי, חלקם גדלים במים מתוקים, אחרים במי ים. הם שונים אחד מהשני בגודל, בצורה ובצבעים. לדגי הנוי צבעים מרהיבים והטיפול בדגי הנוי מספק מאוד. אנשים רבים אוהבים לבהות באקווריום ואומרים שצפייה בדגים השוחים בחינניות היא בעלת השפעה מרגיעה. אך על מנת שתוכלו ליהנות מדגים בריאים ומאריחי חיים חשוב גם לדאוג למזון לדגים.

כפי שישנם סוגים שונים של דגי נוי, כך ישנם גם סוגים שונים של אוכל לדגים. סוגים שונים של דגים, המגיעים ממקומות שונים הם בעלי הרגלי תזונה שונים וחייבים לספק להם את התזונה המתאימה. אך לפני שנדבר על מזון לדגים, כדאי להדגיש נקודה חשובה לגבי כמות האוכל שנותנים לדגים. במקרה של דגי נוי חשוב לדעת מהי הכמות הנכונה ולא לתת יותר מידי. שאריות האוכל הנרקב באקווריום רק יגרמו לזיהום האקווריום. זה לפעמים מהנה מאוד לראות את הדגים אוכלים ואנו עשויים להתפתות להאכילם לעתים קרובות, אך יש להימנע מזאת ולתת להם כמות מדודה לפי הצורך. אין בעיה להאכיל את הדגים כמה פעמים ביום, אך חשוב שזו תהיו כמות אוכל שיוכלו לסיים תוך חצי דקה. אם האוכל צף או שוקע והזמן עובר והדגים אוכלים באטיות, יש להפחית בכמות המזון לדגים.

אוכל לדגים – מה לתת?

כמו כל בעלי החיים,  הדגים זקוקים לחלבון, סיבים תזונתיים, ויטמינים ושומן. אך כל דג מקבל את המזון שלו ממקור אחר. ישנם סוגים של דגים שהם צמחונים וישנם דגים טורפים, כמו גם דגים אוכלי כל. האוכל לדגים מגיע בצורות שונות, אך הוא בדרך כלל מורכב מאצות, צמחים, ירקות, רכיכות, תולעים וכו. אתם יכולים למצוא את האוכל בצורות שונות כמו למשל פתיתים, פירורים קטנטנים, טבליות וכו. רוב האוכל לדגים מגיע בצורה יבשה, אך יש גם אוכל חי ואוכל קפוא. בחנויות החיות תוכלו למצוא סוגים שונים של אוכל לדגים. ניתן לחלק אותן באופן כללי למזון לדגים טרופיים, דגי מים קרים, טורפים ודגי מים מלוחים. אך כמובן שישנם מוצרי מזון לדגים המותאמים למשפחות ספציפיות או קבוצות דגים, כמו למשל מזון לציקלידים או אוכל לדגים טורפים.

אוכל לדגיגים קטנים

אם יש לכם השרצה של דגיגים קטנים, כדאי מאוד לתת להם מזון חי כמו סרטנים מסוג ארטמיה או מיקרואורגניזם בשם אינזופוריה. את אלו תוכלו להשיג בחנות החיות ואף לגדלם בעצמכם.

מזון לדגים מסוג נקאי

באקווריום רבים תוכלו למצוא דגי נקאי השוכנים בקרקעית. ישנם רבים החושבים כי דגים אלו פשוט אוכלים את שאריות המזון הנופלות על הקרקעית ואצות הגדלות על הקרקעית ודפנות האקווריום. האמת שדגים אלו זקוקים למזון לדגים המתאים עבורם. אלו הן טבליות השוקעות אל הקרקעית ומומלץ להשתמש בהן בשעות הלילה.

מזון לדגי מים קרים

כפי שאמרנו ישנם סוגים שונים של דגים המגיעים ממקומות שונים. רבים מהדגים מגיעים מהאזורים הטרופיים בהם המים חמים, אך ישנם גם דגים הרגילים למים קרים כמו למשל דגי הזהב. אם יש לכם דגי זהב אתם זקוקים לאוכל לדגים המיועד לדגים אלו. אם אינכם בטוחים איזה אוכל מתאים עבור הדגים שלכם, בחנות חיות תוכלו לקבל עזרה והכוונה.