טיפול בקרציות ופרעושים לכלבים

כלבים

כל מי שיש לו כלבים חייב לבצע טיפול נגד קרציות בכלבים, ולא רק קרציות אלא גם טיפול נגד פרעושים לכלבים. מקולר נגד פרעושים ועד אמפולה לכלב ישנם אמצעים שונים בעזרתם ניתן להילחם בתופעה. אך לפני הכל בואו נבין במה בדיוק מדובר ומהו גודל האיום.

קרציות ופרעושים הם יצורים טפילים המסתתרים תחת מעטה הפרווה של הכלבים, נצמדות לעורם ומוצצות את הדם. קרציות בכלבים הן לא רק מטרד הגורם לכלב להתגרד, הן גם עלולות להיות מקור למחלות רבות ותופעות אלרגיות, ואלו דרך אגב אינן פוסחות על בני האדם. אמנם קרציות מעדיפות כלבים, אך הן בהחלט יכולות לנסות את בני האדם ולהעביר להם מחלות. ישנה חשיבות גדולה לטיפול בקרציות לכלבים.

בין המחלות המועברות על ידי הקרציות ניתן להזכיר את קדחת הקרציות. למעשה מדובר בשם כללי לכמה סוגי מחלות המועברות על ידי הקרציות, אך אף אחת מהן לא תרצו אצל הכלב שלכם. המחלות הללו, במידה ולא מטופלות בזמן, הן מחלות קטלניות. הפרעושים הם מטרד קטן בממדיו הפיזיים, בקושי רואים אותם, אך אל תזלזלו בנזק שלהם. הם גורמים למטרד רב, אינם מהססים לעקוץ את בני האדם בעיקר באזור הרגליים וגם מביאים איתם בעיות שונות. הפרעושים עשויים להעביר בעקיצותיהם תולעים, טיפוס ודבר. גם תופעות אלרגיות הן דבר שכיח מאוד.

מה עושים נגד פרעושים וקרציות

במידה וישנן קרציות ופרעושים לכלבים יש לטפל בהן, אך מילת המפתח כאן היא מניעה. עליכם להבין שבכל פעם שהכלב שלכם הולך ברחוב, אפילו אם אינו בא במגע עם כלבים אחרים, הוא עלול להידבק בפרעושים וקרציות. לכן איננו מחכים לרגע שבו נזהה קרציות ופרעושים, אלא משתמשים בטיפולים מונעים כמו למשל קולר נגד קרציות או אמפולה לכלב. להלן הסבר קצר על האמצעים השונים אותם ניתן להשיג בחנות חיות:

אמפולה לכלב

אחד האמצעים היעילים עבור טיפול בקרציות לכלבים ופרעושים לכלבים. האמפולות הן נוזל אותו שמים בעורף הכלב והוא מעניק לכלב הגנה מפני קרציות ופרעושים למשך 30 יום. אמפולה לכלב היא מוצר המיועד לשימוש קבוע, ולא רק בעת הופעת קרציות – מוצר זה משמש למניעה. שימו לב כי האמפולות מתאימות לגודל הכלב, גלבים גדולים זקוקים לאמפולות מרוכזות יותר.

קולר נגד קרציות

אמצעי יעיל נגד קרציות בכלבים. קולר זה מכיל חומרים המרחיקים את הקרציות. אלו הם חומרים בשחרור אטי היכולים להעניק פתרון למספר חודשים. ישנם קולרים לקרציות בכלבים העובדים בעזרת שמנים אתריים טבעיים והם בטוחים מאוד לשימוש. כדאי גם לוודא שהוא מתאים בתור קולר נגד פרעושים.

אבקה נגד קרציות בכלבים

במידה והכלב שלכם נגוע בקרציות ופרעושים, תוכלו להעניק לו טיפול יסודי באמצעות אבקה נגד קרציות. זוהי אבקה המיועדת לאיבוק הפרווה של הכלב ומקום מרבצו. אבקה זו נחשבת לבטוחה לשימוש וריכוז החומר הפעיל הוא רק 2%, אך חשוב מאוד להקפיד על הוראות השימוש והוראות הבטיחות.

תגיות: ,
אולי יעניין אותך גם:
אהבת את המאמר? שתף עם חבריך!
Call Now Button