טיפול בגור חתולים – כך תעשו את זה נכון

חתולים

טיפול בגור חתולים אם החתולה שלכם המליטה גורים, אין צורך לדאוג יותר מידי. רק תדאגו לטיפול באם והיא תדאג להניק את הגורים ולוודא שיש להם את התנאים המתאימים. אך בפועל במקרים רבים אנו נדרשים לתת טיפול לגור חתולים יונק יתום והוא דורש טיפול מסור. אז כיצד מטפלים בגור חתולים יונק ללא עזרת האם?

 

הדבר הראשון שעליכם לעשות במסגרת הטיפול בגור חתולים הוא להעניק לו את הסביבה המתאימה שתשמור עליו ותחמם אותו. קופסת קרטון מרופדת יכולה להיות מקום נוח ונעים עבור החתול. רק שימו לב שחשוב לשמור על הניקיון של הקופסה. גם הטמפרטורה חשובה מאוד מכיוון שגורי חתולים אינם יכולים לווסת את חום גופם במהלך השבועות הראשונים. מסיבה זו הטמפרטורה האידאלית היא 32 מעלות צלזיוס, וכאשר הגור מגיע לגיל של 4 שבועות ניתן להוריד את הטמפרטורה ל 25 מעלות. המלטות הגורים מתרחשות בחודשי האביב והטמפרטורות עשויות להיות קרות מידי. תוכלו לחמם את החתול באמצעות בקבוק חם. שימו לב שהטמפרטורה אינה גבוהה מידי ועטפו את הבקבוק במגבת.

 

ניקיון ועשיית צרכים כטיפול בגור חתולים

 

במידה והחתול עושה את צרכיו בקופסה יש להחליף את המגבות או הבדים ששמתם בתוכה. את גור החתולים תוכלו לנגב באמצעות מטלית לחה. אתם יכולים להשתמש במטלית המתאימה לתינוקות, אך וודאו שאין בה אלכוהול ובישום. בשום פנים ואופן אל תרחצו את החתול במים.  לאחר האכלת החתול עליכם לגרות את פי הטבעת על מנת לעודד אותו לעשות את צרכיו. תוכלו לעשות זאת באמצעות גירוי בעזרת צמר גפן רטוב במים חמימים. הרטיבו, סחטו ונגבו ולאחר מכן עסו בעדינות את פי הטבעת והבטן האחורית של החתול.

 

הזנת החתול

 

טיפול בגור חתולים יונק ללא האם הוא דבר מאתגר. אם יש באפשרותכם למצוא חתולת בית עם גורים היא תוכל להניק גם אותו וזהו הפתרון האידאלי. חלב האם מספק לגור החתולים את כל הצרכים התזונתיים לשלבי חייו הראשונים וגם את הנוגדנים החיסוניים. אם אין לכם את האפשרות למצוא חתולה אומנת, עליכם להאכילו בתחליפי חלב המיועדים לחתולים. הם אומנם שונים מתחליפי החלב לתינוקות,אך אופן השימוש הוא דומה – זוהי אבקה שמוסיפים לה מים. על האריזה תוכלו למצוא את הוראות השימוש וכמויות האכלה. אך שימו לב כי גורים בני שבוע יש להאכיל בתדירות מאוד גבוהה, כל 2-3 שעות. בשבוע השני ניתן להגדיל את המנה ולהאכיל כל 4 שעות, והחל מהשבוע השלישי להאכיל כל 6 שעות.

 

תחליפי חלב לחתולים תוכלו להשיג בחנות חיות או אצל וטרינרים. בשום פנים ואופן אל תתנו לגור החתולים חלב פרה, כמויות הלקטוז גבוהות מידי עבורו. אם אתם זקוקים לפתרון זמני עד להשגת תחליף חלב השתמשו בתחליף חלב לתינוקות.

 

כאשר גור החתולים מגיע לגיל של 4 שבועות, תוכלו להתחיל להרגיל אותו לאוכל מוצק. השתמשו באוכל לגורי חתולים. בגיל 6 שבועות הוא יכול לעבור למזון יבש ללא צורך בחלב. הקפידו להאכיל אותו במזון לגורי חתולים המתאים לגורים עד לגיל שנה.

 

טיפול בגור חתולים יונק דורש הרבה מאוד תשומת לב. אם אין לכם ניסיון בכך כדאי לפנות לארגוני סיוע על מנת לקבל הכוונה.

תגיות: , ,
אולי יעניין אותך גם:
אהבת את המאמר? שתף עם חבריך!
Call Now Button